Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 20 d.


The Economist
Europoje dešiniosios partijos pašalpas siūlo dosniau nei tradicinės
Populistai renka balsus dosniau siūlydami paramą ir tai iš dalies paaiškina jų sėkmę rinkimuose. Kaip reaguoti tradicinėms partijoms?
Komentarai
Ar Lietuva turi ES viziją?
Kokios ES nori Lietuva? Šis klausimas tikrai nėra retorinis. Kaip tik pastaruoju metu visoje Europoje itin aktyviai diskutuojama dėl ES ateities pasitraukus Jungtinei Karalystei ir apskritai naujo, veiksmingesnio Bendrijos veikimo modelio.
Aktualijos
Ar Korsika gali tapti naująja Katalonija?
Sekmadienį Korsikos nacionalistai laimėjo regioninius rinkimus – viena iš tokį rezultatą nulėmusių priežasčių buvo politikų reikalavimai šiai salai suteikti didesnę autonomiją.
Aktualijos
Prancūzijos Senato rinkimai – iššūkis populiarumo išlaikyti negalinčiam E. Macronui
Sekmadienį vyksiantys daliniai Prancūzijos Senato rinkimai gali tapti pirmąja nesėkme šalies prezidentui Emmanueliui Macronui, kadangi jo ir kartu jo partijos populiarumas nuo pavasario krito.
Aktualijos
Prancūzijoje – protestai prieš prezidento reformas
Prancūzijoje dešimtys tūkstančių protestuotojų antradienį surengė demonstraciją prieš prezidento Emmanuelio Macrono verslui palankias reformas.
Aktualijos
Prancūzija žymiai padidins savo gynybos biudžetą
Prancūzija kitąmet ketina padidinti savo išlaidas gynybai 1,6 mlrd. eurų, ketvirtadienį pareiškė šalies premjeras Edouard'as Philippe'as. Ministro pirmininko teigimu, tai bus didžiausias gynybos biudžeto ūgtelėjimas per pastaruosius šešerius metus.
Aktualijos
Lenkija ir Baltijos šalys vienijasi dėl pigios darbo jėgos įdarbinimo taisyklių
Baltijos šalys ir Lenkija antradienį sutarė suvienyti jėgas kartu siekti kompromiso dėl griežtų Prancūzijos pasiūlymų pertvarkyti Europos Sąjungos (ES) taisykles dėl pigios darbo jėgos, ypač transporto, sektoriuje.
Aktualijos
E.Macronas kovą su terorizmu vadina užsienio politikos prioritetu
Kova su islamistų terorizmu yra Prancūzijos prioritetas, antradienį sakydamas svarbią kalbą apie užsienio politiką pareiškė prezidentas Emmanuelis Macronas.
Komentarai
Kodėl investuotojai nepaiso „juodųjų gulbių“?
Emmanuelio Macrono pergalė Prancūzijos prezidento rinkimuose apsaugojo ES ir eurą nuo katastrofiškų padarinių, tačiau geopolitinė rizika išlieka didelė. Prieš globalizaciją nusiteikusių populistinių judėjimų įtaka auga, ir tai gali paskatinti staigius migracijos apribojimus, protekcionizmą bei prekybos karus. Nors Bendrijai labai svarbi Prancūzija pateikė gerų žinių, ES neturėtų jaustis rami, nes euroskeptikų gretas gali auginti ir įsibėgėsiantis „Brexit“.
ŽYMA
EMMANUELIS MACRONAS